TESLA STORE OSTRAVA OTVORENÝ! TAKTO TO VYZERÁ NA MIESTE

V Česku otvorili Tesla Store Ostrava - tretiu predajnú lokalitu v krajine. Prvýkrát v Českej republike ide o priestory prenajaté v obchodnom centre a my sme boli pri tom.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:

Tesla Store Ostrava

V utorok 12. marca otvorila automobilka Tesla novú predajnú pobočku v Ostrave. Ide v poradí o tretiu predajnú lokalitu v krajine. Prvé dve sú v Prahe a v Brne. Logicky ako tretie najväčšie mesto ČR nasledovala Ostrava.

Prvýkrát v Česku sa Tesla rozhodla prenajať si priestory v obchodnom centre, čo je u Tesly koncept známy hlavne zo zahraničia. Ide o OC Forum Nová Karolína, pričom spoločnosť tu obsadila priestory na prízemí.

V predajni/showroome si môžete pozrieť nový Model 3, nový Model Y a objednať aj ostatné modely Tesly. Môžete si tu tiež rezervovať testovaciu jazdu, kúpiť oblečenie/príslušenstvo z Tesla Shopu, dať kávu, a je tu aj malý detský kútik.

História Tesly v Česku

Prvá oficiálna predajná a servisná pobočka v Tesla Česká republika vznikla pred takmer 5 rokmi, pôvodne mali prenajatú prevádzku v objekte Advantage Cars na Freyovej ulici v Prahe.

Neskôr sa táto pražská pobočka presťahovala do väčšieho objektu v obci Čestlice tesne za Prahou. V roku 2023 Tesla ohlásila plány výstavby celkom nového objektu pre servis, predaj a distribúciu v Brne – mestská časť Židenice. Tento projekt je stále vo výstavbe a predaj sa zatiaľ rieši v malej mobilnej pobočke (Pop Up Store) na Lazaretnej ulici č. 9.

Najnovšie firma expandovala do spomínaného 3. najväčšieho mesta ČR, do Ostravy. Tu zatiaľ nie sú plány otvárať servisnú dielňu alebo bodyshop. Neďaleko v poľských Katowiciach sa nachádza ďalšia pobočka automobilky.

Tesla Lightshow v Tesla Store Ostrava

Tesla na Slovensku

Slovensko dnes ako jedna z mála krajín východnej Európy nemá ani jednu oficiálnu, či už predajnú pobočku, alebo servisné centrum Tesla. Všetkých približne 1000 Tesiel zaregistrovaných na Slovensku si môžete síce objednať oficiálne, ale len na webstránke. Neexistuje žiadna fyzická oficiálna pobočka a nevieme o žiadnom termíne otvorenia prvej pobočky.

Tesla Model 3 Highland 2023 I Foto: huntinspeed | Gabriel Bezuška

Servisné úkony pre slovenské Tesly si majitelia zabezpečujú rôznymi spôsobmi. Pokiaľ ste v Bratislave, môžete si dohodnúť stretnutie s mobilným technikom z viedenského Tesla servisu, ktorý príde za vami do Bratislavy. Ďalšia možnosť je, že príde mobilný technik z Prahy, avšak len na vopred dohodnuté miesto na hranici Česka a Slovenska. Tu končia oficiálne možnosti servisovania Tesiel v SR.

Pre nezáručné opravy exstuje neoficiálny, no dôveryhodný servis v obci Badín pri Banskej Bystrici. Dovoz a registráciu Tesiel na Slovensku momentálne zabezpečuje hlavne spoločnosť DriveTesla.sk .

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:

Ak si v článku našiel chybu, alebo nám chceš poslať tip na zaujímavý článok, stačí poslať správu na team@huntinspeed.sk, náš rovnomenný Instagram, alebo FacebookPozri si aj naše videá na Youtube.