PRVÝ CYBERTRUCK VYROBENÝ V GIGA TEXAS!

Revolučný Tesla Cybertruck sa stáva realitou: Prvý model vyrobený v Gigafactory Texas!

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:

Míľnik výroby: Cybertruck v Giga Texas

V Gigafactory Texas bol vyrobený prvý sériový Tesla Cybertruck, ktorý odhalil výrobca elektromobilov na svojom oficiálnom Twitteri. Oslavná fotografia zobrazuje tím Tesly s úsmevom a plne elektrický pickup v pozadí. S obrovským záujmom a dlhým zoznamom predobjednávok je tento moment iba začiatkom mnohých ďalších Cybertruckov. Od januára tohto roku pozorovatelia odhadujú, že existuje približne 1,7 milióna predobjednávok na vozidlo Tesla Cybertruck – informoval portál teslarati. Takéto číslo alebo len jeho zlomok by s veľkou pravdepodobnosťou zamestalo spoločnosť Tesla na niekoľko rokov. Toto číslo svedčí aj o obrovskom záujme a dopyte po tomto vozidle, ktoré bude vyrábané v Gigafactory Texas.

Zdroj: X Tesla

Technické špecifikácie

Cybertruck ponúka technické špecifikácie, ktoré vytvárajú nové štandardy v kategórii pickupov. Cybertruck má nosnosť 1 500 kg a viac ako 2800 litrov úložného priestoru. S terénnymi vlastnosťami ako nájazdový uhol 35 stupňov, výjazdový uhol 28 stupňov a svetlou výškou až 40 cm Cybertruck posúva hranice off-road jazdy na vyššiu úroveň. S jeho ohromujúcim zrýchlením z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundy za sebou zanechá nejedno športové auto. Cybertruck je nielen inovatívny, ale aj výkonný a pripravený zmeniť spôsob, akým vnímamepickupy.

Zdroj: X Tesla

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:

Ak si v článku našiel chybu, alebo nám chceš poslať tip na zaujímavý článok, stačí poslať správu na team@huntinspeed.sk, náš rovnomenný Instagram, alebo FacebookPozri si aj naše videá na Youtube.