ELON MUSK SA NA TWITTERI VYJADRIL A POTVRDIL NOVÝ PATENT SPOLOČNOSTI TESLA NA MATERIÁL PRE CYBERTRUCK.

Tesla Cybertruck zaujal zákazníkov svojím dizajnom a výberom materiálu. Väčšina vozidiel používa na vytvorenie mnohých častí karosérie vozidla kombináciu hliníka a plastov.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:

O čo presne sa jedná?

Na rozdiel od väčšiny dnes vyrábaných automobilov Tesla Cybertruck zaujal zákazníkov svojím dizajnom a výberom materiálu. Väčšina vozidiel používa na vytvorenie mnohých častí karosérie vozidla kombináciu hliníka a plastov. Na rozdiel od toho je Cybertruck vyrobený zo zliatiny nehrdzavejúcej ocele, ktorá bola teraz odhalená ako patent spoločnosti Tesla. Ako pri mnohých materiálových patentoch, presné množstvá stopových materiálov a chemické zloženie nie sú odhalené, čo by mohlo poskytnúť lepšiu predstavu o fyzikálnych vlastnostiach kovu. Napriek tomu patent načrtáva niektoré z hlavných zmien, ktoré Tesla robí, aby bol jej materiál čo najpevnejší. V prvom rade, ako prezrádza názov patentu “Ultra-hard cold-worked steel alloy”(“Mimoriadne tvrdá oceľová zliatina spracovaná za studena”), Tesla znižuje náklady na svoj materiál použitím procesu valcovania za studena. Ten zahŕňa opracovanie a ohýbanie ocele bez zahrievania a ochladzovania, čo je typickýspôsob formovania tvrdenej ocele. Po druhé, čo prezrádza aj názov patentu, zliatina sa zameriava predovšetkým na tvrdosť, čo pomáha predchádzať poškriabaniu a preliačeniu, hoci to má aj svoje nevýhody. S takýmto tuhým materiálom, na čo poukazujú mnohí kritici Tesla Cybertruck môže mať vozidlo problém prejsť nárazovými testami, pretože karoséria sa nebude krčiť a absorbovať energiu tak ľahko, ako väčšina karosérií vozidiel.

Zdroj: X

Kedy sa začne Cybertruck vyrábať?

Keďže Cybertruck smeruje do výroby ešte tento rok, nový patent spoločnosti Tesla ukazuje, že jej inžinieri pracujú na tom, aby sa toto veľmi očakávané vozidlo dostalo na výrobnú linku čo najskôr. Ak však neuveriteľné obloženie karosérie vozidla naznačuje kvalitu zvyšku Cybertrucku, môže to byť svetový unikát.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:

Ak si v článku našiel chybu, alebo nám chceš poslať tip na zaujímavý článok, stačí poslať správu na team@huntinspeed.sk, náš rovnomenný Instagram, alebo FacebookPozri si aj naše videá na Youtube.