ZAROBÍ 11 000$ MESAČNE, ALE NIE JE REÁLNA. KTO JE AITANA?

Táto inovatívna postava s viac než 195 000 sledovateľmi na Instagrame nielen zarába, ale aj mení pravidlá hry. Jej príbeh ovládaný dizajnérom, ktorý vytvoril dokonalú kombináciu vášne a technológie, nás zavedie do budúcnosti digitálneho marketingu.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:

Kto je Aitana?

Aitana, 25-ročná modelka z Barcelony so žiarivými ružovými vlasmi, je výtvorom šikovného dizajnérskeho tímu agentúry The Clueless. Jej príbeh odzrkadľuje odvážnu výzvu tradičným influencerom a prináša nový pohľad na svet digitálnej slávy. ružovovlasá influencerka z Barcelony, získala obdiv 195 000 sledovateľov na Instagrame a zarába úctyhodných 11 000 dolárov mesačne. Tím The Clueless plánuje Aitane aktivity, od cestovania do Madridu po obliekanie sa ako Trinity z Matrixu.

Zdroj: IG/fit_aitana

Ako vznikla?

Vytvorenie Aitany nebolo náhodné. Podľa Rubéna Cruza, zakladateľa The Clueless, bolo nevyhnutné vyhnúť sa nepredvídateľným problémom spojeným so skutočnými influencermi. Táto virtuálna tvorba poskytuje stabilnú a spoľahlivú alternatívu pre značky, ktoré sú unavené z náhodných problémov zapríčinenými reálnymi influencermi.

“Chceli sme model, ktorý nebude závislý od ega a bude bez postoja,” vysvetľuje Rubén Cruz, zakladateľ agentúry.

Cruz odhalil, že Aitana nie je len výtvor dát a algoritmov, ale starostlivo vytvorená postava odzrkadľujúca trendy a vkus spoločnosti. Ružové vlasy zastupujú hráčsku kultúru, a neustále vážne výrazy tváre majú ukázať jej komplexnú a trochu egocentrickú povahu. Je to extrovertka s citlivým jadrom.

Kritika

Hoci The Clueless čelí kritike za vytváranie umelej reality, Cruz tvrdí, že modelky ako Aitana udržiavajú trh konkurencieschopným a umožňujú menším značkám prístup k sociálnym influencerom bez obrovských nákladov.

Napriek kritikám spochybňujúcim etiku a nerealistické štandardy, Aitana je tu, aby zmenila hru. Cruz zdôrazňuje, že aby sme zmenili systém, musíme meniť aj víziu značiek a prispôsobiť sa svetu, ktorý je všeobecne sexualizovaný. A tak sa svet virtuálnych influencerov stáva novým normálom.

Zdroj: IG/fit_aitana

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:

Ak si v článku našiel chybu, alebo nám chceš poslať tip na zaujímavý článok, stačí poslať správu na team@huntinspeed.sk, náš rovnomenný Instagram, alebo FacebookPozri si aj naše videá na Youtube.