SPOLOČNOSŤ BLUE ORIGIN ODŠTARTOVALA PRVÚ MISIU S POSÁDKOU ZA VIAC AKO ROK, NEOTVORIL SA IM JEDEN PADÁK

Blue Origin odštartovala prvú misiu s posádkou za viac ako rok, no tentokrát s nečakaným zvratom: pri pristávaní sa jeden padák neotvoril.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:

Misia NS-25

Misia NS-25 vyniesla šesť členov posádky nad hranicu vesmíru. Let trval len krátkych desať minút, ale to nezabránilo posádke dosiahnuť neuveriteľnú výšku 107 km a rýchlosť 3 599 km/h.

Posádku tvorilo šesť súkromných osôb rôzneho pôvodu. Medzi tými šiestimi dobrodruhmi bol aj 90-ročný Ed Dwight, ktorý si konečne splnil svoj sen o lete do vesmíru a stal sa najstarším človekom, ktorý letel do vesmíru. NASA ho v roku 1963 vybrala ako astronauta, ale nikdy nelietal. Teraz sa Dwight konečne dostal do vesmíru, aj keď už ako dôchodca.

Jeden padák sa neotvoril

Hoci prvá časť letu bola bezproblémová a prvý stupeň nosnej rakety sa vrátil na zem, kapsula mala malý technický problém. Jeden z troch padákov sa zjavne rozhodol, že cesta na Zem bude mať trochu viac adrenalínu…neotvoril sa. Blue Origin v minulosti skúšala pristáť aj s dvoma padákmi a teraz ukázala, že je to naozaj bezpečné. Teraz zostáva otázka, či Federálny letecký úrad bude problém s padákom vyšetrovať.

Zdroj: Blue Origin

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:

Ak si v článku našiel chybu, alebo nám chceš poslať tip na zaujímavý článok, stačí poslať správu na team@huntinspeed.sk, náš rovnomenný Instagram, alebo FacebookPozri si aj naše videá na Youtube.