TESLA MÁ HODNOTU 9,6x VÄČŠIU AKO FORD A GM DOHROMADY

Hodnota Tesly prevyšuje konkurenciu, zanecháva Ford a GM v prachu. Tri dôvody, ktoré zdvihli Teslu na vrchol

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:

Pionierska povesť

Spoločnosť Tesla sa vďaka svojmu postaveniu priekopníka v oblasti technológií elektrických vozidie (EV) považuje za jednotku na trhu. Je považovaná za lídra budúcnosti automobilovej dopravy. Toto výhľadové vnímanie spôsobuje vyšší dopyt po akciách spoločnosti Tesla.

Rozmanitosť v energetike

Tesla sa neobmedzuje len na autá, jej pôsobenie v energetike zahŕňa solárnu energiu a riešenia na skladovanie energie. Táto diverzifikácia umožňuje spoločnosti Tesla využívať viaceré trhy a zdroje príjmov. Rozmanitosť Tesly láka investorov hľadajúcich trendy v obnoviteľných zdrojoch.

Zdroj: Spiegel

Inovácie a autonómne riadenie

Tesla vyniká v inováciách, autonómnom riadení a vytváraní vlastného ekosystému služieb. Odlišuje sa od tradičných výrobcov automobilov a sústreďuje sa na softvér, autonómne riadenie. 

Áno, Tesla predáva menej áut než konkurenti, ale tieto progresívne faktory ju posunuli na hodnotu, ktorá prevyšuje GM a Ford dohromady. A vy? Máte svoj kúsok z $TSLA?

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:

Ak si v článku našiel chybu, alebo nám chceš poslať tip na zaujímavý článok, stačí poslať správu na team@huntinspeed.sk, náš rovnomenný Instagram, alebo FacebookPozri si aj naše videá na Youtube.