SPOLOČNOSŤ GM DEFENSE PREDSTAVILA VOJENSKÉ VOZIDLO EMCV.

Spoločnosť GM Defense predstavila vojenské vozidlo na báze elektromobilu Hummer s dieselovým “predlžovačom” dojazdu.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:

Akým dojazdom disponuje vozidlo eMCV?

Spoločnosť GM Defense predstavila na výstave Modern Day Marine 2023 ktorá bola vo Washingtone, D.C., nový koncept taktického vozidla založeného na platforme GMC Hummer EV. Nové vozidlo pod názvom Electric Military Concept Vehicle (eMCV), využíva rovnakú platformu a pohonné ústrojenstvo, aké sa nachádza aj v maloobchodnej verzii Hummer EV. Vozidlu eMCV výkonrozhodne nechýba a vyzerá, že je to poriadne zviera. Môže sa pochváliť 200-kWh batériou, ktorá poháňa tri motory a tie generujú až 1 000 koní. Predný motor je vybavený uzávierkou diferenciálu a zadné motory ponúkajú možnosť vektorovania krútiaceho momentu. K vylepšeniam oproti Hummeru EV patria napríklad 37-palcové pneumatiky s tlmičmi Fox a rovnako aj výkonné brzdy. Predné a zadné nárazníky sú prepracovanejšie a vojenskému vozidlu ponúkajú lepšie nájazdové a výjazdové uhly. V porovnaní s bežným Hummerom EV trubkový podvozok vozidla eMCV a absencia panelov karosérie umožnili znížiťhmotnosť. Tieto všetky úpravy síce znejú fajn, ale negatívne ovplyvnili aerodynamickú účinnosť vozidla, čo spôsobilo zníženie dojazdu z 530km, ktorý má Hummer EV na 482km.

Zdroj: Google/Electric Military Concept Vehicle

160km len za 12 minút nabíjania

Vozidlo eMCV, ktoré je hlavne elektrickým vozidlom disponuje aj jazdnými režimami Silent Drive a Silent Watch, ktoré umožňujú nenápadné priblíženie a zníženie emisií hluku. Vozidlo pripojené k rýchlonabíjačke s výkonom 350 kilowattov dokáže podľa odhadov GM Defense približne za 12 minút dobiť až 160km dojazdu. Vojenské vozidlo eMCV dokáže fungovať aj ako hybrid. GM Defense do vozidla zabudovala 12-kW dieselový generátor, ktorý môže ponúknuť obmedzené možnosti nabíjania a pohonu. 

Zdroj: Google/Electric Military Concept Vehicle

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:

Ak si v článku našiel chybu, alebo nám chceš poslať tip na zaujímavý článok, stačí poslať správu na team@huntinspeed.sk, náš rovnomenný Instagram, alebo FacebookPozri si aj naše videá na Youtube.