TESLA SEMI ZVLÁDLA PREJSŤ 800KM NA JEDNO NABITIE, PLNE NALOŽENÁ.

Kamión, ktorému nikto neveril prešiel 800 kilometrov s nákladom o váhe 37 ton. Tesla sa chystá prevalcovať spaľovacie kamióny.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:

Tesla Semi zvládla niečo, čo je pre iných nemožné

Generálny riaditeľ a zároveň aj najväčší akcionár Tesly Elon Musk, prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznámil, že Tesla práve dokončila 800km jazdu na kamione triedy 8 Tesla Semi s hmotnosťou 37 ton

Tesla team just completed 500 mile drive with a Tesla Semi weighing in at 81 000 lbs!”

“Tím Tesly práve dokončil 500 míľ dlhú jazdu s Tesla Semi s hmotnosťou 81 000 libier!”

Fanúšikovia elektrických vozidiel svoje nadšenie nenechali skrývať a danú správu veľmi prijali. Tesla Semi bola predstavená pred 4 rokmi a tým pádom nie je len jedným z najviac oneskorených produktov spoločnosti, ale je aj jedným z tých o ktorom sa najviac pochybovalo. Musk poznamenal, že dojazd 800km sa týka plne naloženého kamiónu a očakáva, že Tesla sa v roku 2024 zameria na produkciu 50 000 kusov ročne pre Severnú Ameriku. Ak Semi bude úspešný, tak Tesla sa stane jedným z najväčších výrobcov nákladných vozidiel triedy 8 v USA.

Zdroj: Tesla

Výkon Tesla Semi

Ako sme si už zvykli, Tesla nevyrába pomalé autá a inak to nie je ani pri elektrickom kamióne Tesla Semi. Kamión Tesla to bez prívesu na 100ku dá za 5 sekúnd a s plne naloženým prívesom mu to zaberie 20 sekúnd. Bežný spaľovací kamión by to na 100kmh dal za 15 sekúnd, ale bez prívesu, čiže bez zaťaženia. Tesla Semi by sa mal vyrábať so 4 motormi. 

Zdroj: Tesla

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:

Ak si v článku našiel chybu, alebo nám chceš poslať tip na zaujímavý článok, stačí poslať správu na team@huntinspeed.sk, náš rovnomenný Instagram, alebo FacebookPozri si aj naše videá na Youtube.