Mercedes-Benz eSprinter vybavený filtrami na znižovanie emisií jemného prachu.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:

Pilotný projekt

V auguste boli dve vozidlá eSprinter Rakúskej pošty vybavené filtrami jemného prachu, ktoré boli integrované do predného modulu a slúžia na zníženie emisií jemného prachu. Plne elektrické transportéry sa odvtedy každý deň pohybujú po cestách mesta Graz a na svojich dodávateľských trasách prešli spolu takmer 6 400 km. Divízia Mercedes-Benz Vans spolu s Rakúskou poštou týmto spôsobom testujú filtračnú techniku vyvinutú v spolupráci so spoločnosťou MANN+HUMMEL.

Zdroj: Mercedes

Prvé výsledky

Od spustenia pilotného projektu sa vozidlá eSprinter používali takmer 60 dní, pričom každé z nich odfiltrovali z okolitého vzduchu približne 6 400 miligramov prachu. Už po niekoľkých týždňoch skúšobnej prevádzky je teda jasné, že používanie filtrov v rámci mestských doručovacích služieb je tou vhodnou aplikáciou. Jemný prach sa filtruje v blízkosti zdroja, to znamená tam, kde vznikajú emisie jemného prachu. Pravidelné kontroly filtrov priamo na mieste vykonáva divízia Mercedes-Benz Vans a špecialista na filtráciu – spoločnosť MANN+HUMMEL.

Zdroj: Mercedes

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:

Ak si v článku našiel chybu, alebo nám chceš poslať tip na zaujímavý článok, stačí poslať správu na team@huntinspeed.sk, náš rovnomenný Instagram, alebo FacebookPozri si aj naše videá na Youtube.