ZUCKERBERG SI STAVIA TAJNÝ SEBESTAČNÝ BUNKER NA HAVAJI ZA STOVKY MILIÓNOV!

Zuckerberg si stavia tajný bunker na Havaji. Projekt v hodnote stoviek miliónov drží v prísnom utajení!

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:

Zuberbergov sebestačný bunker – popis projektu

Tajný stavebný projekt odhaluje, že Meta magnát, tvorca Facebooku, Mark Zuckerberg si chce na Havajskom ostrove Kauai postaviť bunker. Plány zahŕňajú 2 megalomanské domy, 11 domčekov na stromoch spojené mostami a masívny podzemný bunker do ktorého bude viesť aj tunel spájajúci dve obrovské sídla.

Projekt odhalil portál Wired, a hneď sa začali špekulácie o Zuckerbergovej apokalyptické pripravenosti. Bunker v rozlohe 5000 metrov štvorcových bude sebestačný a zásobovaný vodou a potravinami vypestovanými na 1400 hektárov veľkom pozemku na Havajskom ostrove.

Zuckerbergov sebestačný bunker na Havaji
Zuckerbergov sebestačný bunker na Havaji I Foto: Phil Jung/Wired

Douglas Rushkoff vo svojej knihe “Survival of the Richest” (Prežitie najbohatších) píše o fascinácii superbohatých ľudí bunkrami, ktoré majú slúžiť na únik pred globálnymi hrozbami, ako napríklad klimatické zmeny, pandémia a hrozby vyčerpania zdrojov.
napísal Rushkoff.

“Ich extrémne bohatstvo a privilégiá im slúžia len na to, aby boli posadnutí snahou izolovať sa od veľmi reálneho a prítomného nebezpečenstva klimatických zmien, stúpajúcej hladiny morí, masových migrácií, globálnych pandémií, nativistickej paniky a vyčerpania zdrojov. Budúcnosť technológií je pre nich len o jednom: o úteku pred nami ostatnými.”

– Douglas Rushkoff

Cena celkového projektu

Výstavba tohto projektu si vyžiadala obrovskú sumu, 270 miliónov dolárov, ktoré Zuckerberg, s odhadovaným majetkom 109 miliárd dolárov, investoval. Projekt je striktne tajný, dodávatelia podliehajú prísnym dohodám o mlčanlivosti,
Mark Zuckerberg, ktorého majetok agentúra Bloomberg odhaduje na 139 miliárd dolárov, na výstavbu projektu vynaložil 270 miliónov dolárov. V cene je zahrnutá aj suma za pozemok, ktorý kúpil ešte v roku 2021 prostredníctvom svojej spoločnosti Kaloko LLC. za 15,9 milióna dolárov.

Všetci dodávatelia sú viazaní prísnymi NDA (dohodami o mlčanlivosti) a ceny projekt drží piaty najbohatší muž sveta v prísnom utajení. Generálny riaditeľ Amazonu, Jeff Bezos, začiatkom roka 2023 kúpil dve sídla v hodnote 78 miliónov a 69 miliónov dolárov na umelo vytvorenom ostrove na Floride s prezývkou “Miliardársky bunker”.

Zuckerberg sebestačný bunker - huntinspeed - ilustračné foto
Ilustračné foto podzemného bunkra

A vy? Ste pripravení na apokalypsu? Možno by ste mali začať šetriť na vlastný bunker. Alebo aspoň na extra veľkú špajzu na konzervy.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:

Ak si v článku našiel chybu, alebo nám chceš poslať tip na zaujímavý článok, stačí poslať správu na team@huntinspeed.sk, náš rovnomenný Instagram, alebo FacebookPozri si aj naše videá na Youtube.